S. Górawski bez absolutorium. Zwycięstwo Spółdzielców!!!

W nocy z 15 na 16 maja o godz. 1:30, zakończył się cykl obrad Walnych Zgromadzeń w spółdzielni KSM Na Skarpie. Mieszkańcy w sześciu niezależnych spotkaniach podsumowali ubiegły rok, oraz ocenili pracę obecnego Zarządu.  Tegoroczne Walne Zgromadzenie było również areną zmagań dla kandydatów o miejsca w Radzie Nadzorczej. Swoje kandydatury  zgłosiło 19 osób, a o siedem miejsc rywalizowały ze sobą trzy grupy kandydatów: przedstawiciele Grupy Skarpa, przedstawiciele Zarządu oraz kilka osób niezrzeszonych. Już pierwsze spotkania pokazały olbrzymie poparcie dla naszych kandydatów za co bardzo gorąco dziękujemy.  Osoby, które dzięki poparciu spółdzielców weszły do Rady Nadzorczej z ramienia Grupy Skarpa to:

OSIEDLE „NA SKARPIE”

 • Maciej Tkaczyk
 • Artur Klonowski
 • Joanna Korszańska
 • Michał Lisik
 • Marcin Zalewski

OSIEDLE MORSKIE I RZEMIEŚLNICZE

 • Barbara Bielec
 • wyniki 32

Nasza kandydatka Pani Zofia Korman, otrzymała siódmy w kolejności wynik. Prezydium ostatniej części Walnego Zgromadzenia – w tym T. Labisch – stwierdziało, jednak że ze względu na jakoby nieuzyskanie wymaganej większości głosów  – Pani Zofia Korman nie weszła w skład nowej Rady Nadzorczej. W tym miejscu zaważyć należy, że w poprzednich wyborach do Rady Nadzorczej (w roku 2013) część z obecnych członków nie uzyskała wymaganej większości głosów,  a pomimo to zasiada w Radzie Nadzorczej ( Terasa Labisch, Teresa Tomczyk, Edmund Grabski, Marianna Skowron) pobierając co miesiąc wynagrodzenie. Pozostali kandydaci z poparciem zarządu oraz niezrzeszeni, otrzymali słabsze wyniki.

W toku obrad, bardzo burzliwym tematem okazała się sprawa udzielenia absolutorium dla obecnego prezesa Zarządu. W podsumowaniu wydarzeń ostatniego roku, spółdzielcy postanowili nie udzielać absolutorium Prezesowi Zarządu Stanisławowi Górawskiemu.

Spółdzielcy, negatywnie wypowiedzieli się również o planach inwestycyjnych Zarządu i związanych z nimi budową mieszkań pod wynajem. W argumentacji Zarządu zabrakło bardzo wielu istotnych elementów, takich  jak: analiza ekonomiczna inwestycji, jej wpływ na kondycję finansową spółdzielni, czy analiza ryzyka związanego z obecną sytuacją na rynku nieruchomości. W toku głosowań, odrzucono proponowaną uchwałę, a proces zmierzający w kierunku uruchomienia inwestycji został wstrzymany.

Kolejnym punktem obrad, było podjęcie uchwały w sprawie rozliczenia za centralne ogrzewanie. Zarząd mocno tłumaczył się z przyjętej formy rozliczeń, która okazała się niekorzystna dla oszczędzających ciepło. Głównej krytyce poddany został sposób poinformowania spółdzielców o formie rozliczeń. Został on przedstawiony dopiero z rocznym rozliczeniem za ciepło, co było działaniem bezprawnym. Spółdzielcy opowiedzieli się przeciwko tej uchwale nie wierząc argomuntacji Zarządu.

Te i wiele innych spraw przyczyniło się do tego, że tegoroczne Walne Zgromadzenie było wyjątkowe i obfitowało w wiele burzliwych momentów. Nasz grupa otrzymała wielką szansę i kredyt zaufania. Mamy nadzieję że zmiany o które walczymy w imieniu spółdzielców, zostaną wprowadzone znacznie szybciej i sprawniej.

Grupa Skarpa pragnie serdecznie podziękowac wszystkim członkom spółdzielni biorącym udział w tegorocznych Walnych Zgromadzeniach.

Zespół Grupy Skarpa

Ten wpis został opublikowany w kategorii Artykuły prasowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

15 odpowiedzi na „S. Górawski bez absolutorium. Zwycięstwo Spółdzielców!!!

 1. Wald pisze:

  Super. Brawo. Robicie dobrą robotę i mam nadzieję, że członkowie innych spółdzielni pójdą za Waszym przykładem.

 2. Jola pisze:

  Brawo, taki beton rozwalić! Nikt z nas spółdzielców chyba nie bardzo miał wiarę, że to się uda. A jednak. Wniosek jest taki nieustanna kontrola postępowania Zarządu, obecność na zebraniach i właściwe głosowanie mogło rozwalić ten beton. SUPER! SUPER! SUPER!

 3. zadowolony pisze:

  gratulacje- teraz porządki- co z tymi nieprawnie wybranymi z 2013r.???- jak ich się pozbyć?

 4. Leon pisze:

  To chyba pierwsze od lat zgodne z zapisami statutu wybory. Bo do tej pory nikt chyba tego nie sprawdzał i nikt tego nie kontrolował. Jak łatwo się domyślić jechali po bandzie zwykłą większością. A co z Bajaderą?

 5. lokator pisze:

  to kto teraz „kieruje” spółdzielnią

  • Spółdzielca pisze:

   Spółdzielnią nadal kieruje ten sam Zarząd. Obecnie musi dojść do ukonstytuowania się nowej Rady Nadzorczej, która następnie będzie podejmować dalej stosowne działania (w tym również dotyczące obecnego Zarządu).

 6. Spidersky pisze:

  Dlaczego Pan S. Górawski pomimo nieotrzymania absolutorium dalej zasiada w fotelu Prezesa? Dzisiaj byłem i widziałem! Czy może nieotrzymanie absolutorium nie jest jednoznaczne z końcem kariery?!

  • Spółdzielca pisze:

   Samo nieudzielenie absolutorium nie oznacza z automatu utraty stanowiska prezesa. Może (acz nie musi) być również przyczyną takiego odwołania w przyszłości (np. przez Radę Nadzorczą) . Brak skwitowania (absolutorium) oznacza że prezes swoim postępowaniem utracił nasze zaufanie i jego dalsze pełnienie funkcji stoi pod znakiem zapytania. O ile odwołanie prezesa mającego absolutorium jest mocno dyskusyjne to w przypadku jego braku sytuacja jest oczywista i klarowna.

   • Spidersky pisze:

    Właśnie doczytałem o temacie.

    Rada Nadzorcza mianuje oraz odwołuje Prezesa i to od uchwały Rady zależy wypowiedzenie umowy o pracę.

    Czyli Prezes może po nieudzieleniu absolutorium przez Walne Zgromadzenie pełnić funkcję Prezesa jeszcze przez długie lata.

    Są w Polsce spółdzielnie mieszkaniowe gdzie Prezes w kolejnych latach nie otrzymywał absolutorium a funkcję Prezesa Zarządu prowadził w dalszym ciągu.

 7. OBSERWATORKA pisze:

  W końcu coś drgnęło, myślę ,że ten beton pomału się rozwali trzymam kciuki i gratulacje dla grupyskarpa

 8. super gratulacje, dla WSZYSTKICH- ale, Maciej Tkaczyk, MUSI, być wyróżniony- to on był – tym- który- nas lokatorow- UCZYŁ, teraz czas na porządki w KSM „Na Skarpie”, m.in.
  1. wywalić tych – nieprawnie wybranych4 członków RN, m.in. Skowron, Tomczyk itp.osoby ( przydupasy wielkiego stasia, ?- oraz ich obciążyć nieprawnie pobranymi -za pseudo- wybór ,pracę/ ,ok. 20 tys.zł – sprawa w sądzie w tej sprawie została wygrana prz — Sąd K-lin, wygrana sprawa- zg. z prawem, ale ARL- się odwo.- nasze pln traci- w 2013r było op
  1. prezesa S.G.- odwołać,
  2. radcę prawną ARL- – jeżeli radczyni – słynna ALR- czyli Alicja zm niebieską butelką

 9. Edyta pisze:

  Witam,
  Czy komuś z Państwa uwzględniono reklamacje dotyczącą zwrotu C.O.? Moja niestety została odrzucona. Co robić, pisać odwołanie ? Może ktoś mógłby podpowiedziec co dalej robić z tym fantem ??

 10. Niezadowolony pisze:

  Witam,
  Dobra robota 🙂 byłem na ostatnim zgromadzeniu i najbardziej mnie rozwaliło ze to tylko 9 gr na mieszkańca. Czas skończyć tą degrengoladę komunistyczna i odwołać tych uśmiechniętych i biorących kasę za kilka podpisów i irracjonalnych decyzji prezesików.
  Kolejna „fajna” rzecz to wpisanie w regulaminie C.O. ze jeśli nie osiągnie się 50% średniej wyliczonej w budynku to i tak trzeba zapłacić tak jakby sie zużyło to ciepło… czyli nie dość ze 50% kosztów stałych to jeszcze za impulsy jeśli się nie osiągnęło średniej… a na klatce okna otwarte i kaloryfery grzeją…

 11. kazek pisze:

  niedawno roznosiłem ulotki GS na ul. Sucharskiego i Sikorskiego- w klatkach tak było gorąco, że aż się spociłem- próbowałem zakręcić te kaloryfery ale one są rozkręcone na full i chyba zaspawane, ponieważ żadnego nie mogłem ruszyć aby go zamknąć i ograniczyć bezcelowe ogrzewanie- tak rządzi nasz sławny Stasio – kto mi wyjaśni o czym ten prezio pieprzy we wtorkowym GK- że jeszcze będą protokoły i nie wiadomo jak będzie z jego absolutorium- to co, będą nowe protok.?- toż są jakieś jaja- jeżeli prezio Stach tak gada dla gazety.

 12. Pingback: Gratulujemy Grupie Skarpa! | TEMIDA contra SM

Możliwość komentowania jest wyłączona.