Stanisław Górawski znów na deskach – dwukrotnie bez absolutorium!!!

123W dniu 3 czerwca 2015 r. w Sadzie Okręgowym w Koszalinie, po roku procesowania, ogłoszono wyrok z powództwa  członków spółdzielni mieszkaniowej KSM Na Skarpie  przeciwko Zarządowi.  Sprawa dotyczyła stwierdzenia nieważności lub uchylenia uchwały Walnego Zgromadzenia z 2014r. w przedmiocie udzielenia absolutorium dla Stanisława Górawskiego. Członkowie Grupy Skarpa wyartykułowali szereg uchybień, jakich dopuszczono się w trakcie głosowań nad absolutorium, a w szczególności pominięcie na kartach do głosowania możliwości wstrzymującej się, błędnego zaliczenia członków jednej nieruchomości do różnych grup członkowskich Walnego Zgromadzenia oraz po raz kolejny czynnego odmawiania udziału ekspertów jako doradców dla spółdzielców. W toku rozprawy wskazywano również na wyraźny konflikt interesów prezesa Stanisława Górawskiego, pełniącego funkcję w zarządzie KSM Na Skarpie i jednocześnie zasiadającego jako wiceprezes w zarządzie Telewizji Kablowej Koszalin. Pełnienie przez niego podwójnej funkcji jest naruszeniem obowiązujących standardów i wzbudza szerokie kontrowersje co do intencji i dbania o interes spółdzielców.

Sąd po zapoznaniu się ze wszystkimi materiałami orzekł:

uchwała nr 13/2014 w przedmiocie udzielenia absolutorium Prezesowi Stanisławowi Górawskiemu jest nieważna.

W swoim ustnym uzasadnieniu Sąd Okręgowy zwięźle i rzeczowo potwierdził szereg błędów popełnionych przez Zarząd podczas obrad Walnego Zgromadzenia w 2014r. Miały one istotny wpływ na ostateczny wynik głosowania. Tym samym Zarząd po raz kolejny poniósł sromotną porażkę. Po orzeczeniu Sądu Okręgowego Stanisław Górawski pozostaje dwukrotnie bez absolutorium.

Powyższy wyrok jest nieprawomocny. Od wyroku przysługuje apelacja do Sądu Apelacyjnego w Szczecinie.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Artykuły prasowe, Prawo, Sąd, Walne Zgromadzenie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

14 odpowiedzi na „Stanisław Górawski znów na deskach – dwukrotnie bez absolutorium!!!

 1. ja pisze:

  jaja- czy prawda? – jeżeli prawda, to tylko prokurator powinien tego gościa- prezesa p.SG zabrać na pytania:
  1. kim pan jesteś- jeżeli są fałszowane wybory?
  2. od kiedy są fałsze- a, może jesteś gościu jak sepp blater od „stu lat u władzy i kiwasz nas?
  3. pytanie retoryczne- kiedy, waść skończysz ?- bo nam pańska morda już się znudziła-oczywiście wraz z radczynią- chyba jej skr. to. ARL i jej synkiem, ksywa Wittek – WYNOCHA- po wywieziemy was na taczkach

 2. kaziuk pisze:

  p.SG to hosztapler, a może szef lokalnej mafii? – a, kto mu w tym pomaga ?- ciągle przodują w tym pracownicy UM Koszalin- np. pp. były przew.RN i V-ce prezyd.m.K-lin p Leop.Ostrow. i ob. przew.RN i obecna dyr. wydz.nier.- znająca prawo- bo tak się zawsze przedstawiała, p. TERESA LABISCH- jeżeli ona tak traktuje prawo jak w SM Na Skarpie- to tylko się należy bać – pytanie retoryczne- kto ich kryje- czyżby p. PJ?- tylko jaki ma w tym cel?

 3. Grażyna pisze:

  No rzeczywiście, niemożliwe tylko u nas, Na Skarpie – prezes drugi rok bez absolutorium, więcej niż połowa rady nadzorczej zasiada tam bezprawnie i bezprawnie bierze za to pieniądze – ręka rękę myje, tylko dlaczego na mój koszt i kiedy wreszcie zacznie u nas być normalnie?

 4. Pingback: Nokaut x 2 | TEMIDA contra SM

 5. ojega pisze:

  jeśli bezprawnie to powinien pobrana gotowe nazywana wynagrodzeniem zwrócić i w….. opuścić biuro

  • Jola pisze:

   Żeby opuścić biuro z powodu wyroku i nieprawnego zasiadania w RN to trzeba mieć zasady, być (jak to mawiał ŚP Prof. Bartoszewski ) przyzwoitym człowiekiem. A dziś przyzwoitość to niestety deficytowy towar, a szczególnie tam gdzie przez wiele lat można kroić na kasę zwykłych ludziach. Nie bez powodu prezio siedzi i trzyma się rękami i nogami jak Breżniew – do śmierci. A te jego opowieści w prasie? Cały tydzień komisja liczyła głosy, nie było nic wiadomo na temat tegorocznego absolutorium. Żenada.

 6. Leon pisze:

  Kocham ten kraj. Mądrzy, wykształceni ludzie. Młodzi i uczciwi muszą wyjeżdżać „za chlebem” a ci co mają plecy, wiek emerytalny radę nadzorczą za sobą mają się świetnie.
  Takie rzeczy możliwe tylko w Polsce. Kształcimy i wyrzucany z kraju. A skoro jest tak dobrze w Spółdzielni Na Skarpie to dlaczego do Rady Nadzorczej do tej pory dostawali się tylko poplecznicy Prezia?

 7. Spidersky pisze:

  I czy już jakieś głosowanie w Radzie Nadzorczej było na temat odwołania Prezesa. Bo chyba nowa rada się ukonstytuowała. Pochwalcie się – czy jakieś wyniki są.

  Apropos wyniku batalii Sądowej to pewnie prezes znów się za nasze pieniądze odwoła do Sądu Apelacyjnego i później będzie straszył jeszcze Kasacją w SN.

  • Spółdzielca pisze:

   Głosowanie odbędzie się w środę na posiedzeniu Rady Nadzorczej. Poinformujemy o wyniku jak najszybciej.

 8. na skarpie pisze:

  Jaki wynik głosowania ?

 9. gosc pisze:

  Stanisław Górawski może spokojnie przejść na emeryture. Wszyscy zgodnie powiedzili pa pa.

  • Spidersky pisze:

   A tak poważnie jaki wynik głosowania? Bo jakoś nie wierzę w to, że jednogłośnie byli za ….

   • Spółdzielca pisze:

    Głosowało 14 osób. 13 było za przyjęciem uchwały o dymisji prezesa ze stanowiska i wypowiedzeniem umowy o pracę z 3 miesięcznym wypowiedzeniem w związku z przejściem na emeryturę. Jedna osoba głosowała przeciw

 10. na skarpie pisze:

  W końcu nie będzie Stasia!!!! Kto teraz prezesem ?

Możliwość komentowania jest wyłączona.